Eliptické trenažéry

Výhody eliptického trenažéru:

 • cvičení na eliptickém trenažeru je efektivnější než na jiných kardio přístrojíchblíží se náročností běhu, přičemž tolik nezatěžují klouby a vazy

 • cvičení má pozitivní vliv na krevní tlak a krevní oběh,

 • zvyšuje vitální kapacitu plic a spaluje tuky,

S pomocí eliptického trenažeru zapojíte do cvičení jak horní, tak i dolní polovinu těla,

 • na eliptickém trenažéru lze cvičit také pouze se zapojením dolní části těla,

 • cvičení je plynulé a maximálně šetrné ke kloubům,

 • cvičení má relaxační a rehabilitační účinky,

 • cvičením jsou posilovány především partie hýždí, stehen a lýtek.

Eliptické trenažéry dokáží do cvičení zapojit svalové partie celého těla, zlepšit fyzickou kondici a podpořit spalování tuků. Eliptický trenažér můžete využít také pro rehabilitační účely. Často jsou eliptické trenažéry využívány například pro relaxaci. Prostě nastoupíte a jedete!

Trénink ZDARMA?

Díky intenzivnímu zatížení stehen, boků a hýždí jsou velmi často eliptické trenažéry upřednostňovány ženami.

Pohyb na eliptickém trenažéru je plynulý a beznárazový, nezatěžuje tedy klouby. Stejně jako na všech ostatních aerobních trenažérech má i trénink na eliptickém trenažéru kladný vliv na lidské zdraví, fyzickou kondici a podporuje spalování tuků. Díky minimálnímu zatížení kloubů a kompletnímu zatížení svalů celého těla jsou eliptické trenažéry v poslední době jedním z nejoblíbenějších fitness strojů.

Eliptické trenažéry využívá pohyb slučující přednosti běhu, jízdy na kole a výstupu do schodů se současným možným zatížením horní poloviny těla.

Ať již chcete zhubnout, nebo nabíráte svalovou hmotu, vždy potřebujete posilovat srdeční činnost:

  • Eliptické trenažéry neboli orbitreky či eliptikaly dokáží do cvičení zapojit svalové partie téměř celého těla. Pomohou zlepšit fyzickou kondici a podpořit spalování tuků.

  • Díky intenzivnímu zatížení stehen, boků a hýždí jsou upřednostňovány ženami. Při pohybu se zapojuje zejména 60 % svalů dolní poloviny těla, ale také svaly rukou.

Není potřeba se obávat náročnosti cvičení na eliptikalu. Intenzita cvičení se upraví na míru každému věku.

Pravidelný trénink s eliptickými trenažéry má pozitivní vliv na krevní tlak, snižuje klidový tep, optimálně zatěžuje srdce a zvyšuje vitální kapacitu plic.

Eliptické trenažéry výrazně podporují spalování tuků a tím fyzickou i psychickou pohodu.

Eliptické trenažéry a měření tepové frekvence

Měření tepové frekvence je pro eliptické trenažéry a cvičení na nich klíčové. Jedná se o nezbytný údaj např. při cvičení sloužící ke spalování tuku a hubnutí, ale i při zlepšování fyzické kondice. Pokud využíváte eliptický trenažér pro spalování tuků a hubnutí, je vhodné udržovat tepovou frekvenci v hodnotách pro toto spalování optimálních. Jinak dochází buď ke spotřebovávání svalové hmoty nebo naopak může být cvičení svojí intenzitou nedostačující.